Uruchomiliśmy zapisy na ostatnią już edycję kursów dodatkowych IDĘ DALEJ i NA SKRÓTY. Zajęcia e-learningowe wystartują 30 marca.

 

Kurs IDĘ DALEJ w edycji 2014/15 jest przeznaczony dla absolwentów i absolwentek programów Cyfrowa szkoła oraz Aktywna edukacja 2013/14, a także osób, które uczestniczyły w IDĘ DALEJ w roku szkolnych 2013/14. Na uczestników i uczestniczki czekają całkowicie nowe materiały dotyczącej wspierania kreatywności uczniów z TIK, ankietowania i ewaluacji oraz wyzyskania potencjału różnych modeli pracy ze sprzętem. W kursie nie ma zadań do wykonania ani sprawozdań, ale są za to inspirujące internetowe wideoseminaria z ekspertami i praktykami po każdym module – choć nie były obowiązkowe, w zeszłym roku cieszyły się ogromną popularnością i dołożyliśmy starań, żeby w tym roku były jeszcze lepsze.

UWAGA! Z racji tego, że chcemy, aby każdy uczestnik mógł wziąć udział w chociaż jednym webinarium, wprowadzamy limit miejsc na kursie. O przyjęciu będzie decydować kolejność zgłoszeń.

 

Screenshoty z webinariów w edycji 2013/14 kursu IDĘ DALEJ.  

 

NA SKRÓTY to propozycja dla osób, które chcą się przekonać, na ile im odpowiada model połączenia technologii informacyjno-komunikacyjnych i oceniania kształtującego, jaki promujemy w programie Aktywna edukacja. W trakcie czterech intensywnych modułów uczestnicy i uczestniczki poznają podstawy wykorzystania TIK w edukacji oraz sposoby na łączenie go z technikami wspierania rozwoju uczniów, korzystają z bogatej bazy dobrych praktyk nauczycieli praktyków oraz dowiadują się, na co zwracać uwagę i skąd czerpać informacje, planując cyfryzację szkoły.

 

Oba kursy trwają po około dwa miesiące i stanowią świetną propozycję dla osób zabieganych, które mimo natłoku zajęć chcą rozwijać swój warsztat pracy.

Więcej informacji na ich temat można znaleźć na stronie O programie ► Kursy dodatkowe ► Opis. Zawsze aktualny harmonogram zapisów znajduje się natomiast w zakładce Rekrutacja ► Uczestnicy.

 

Zapraszamy!

 

Oprac. FM
Grafika na stronie głównej: nokhoog buchachon (lic. FreeDigitalPhotos.net)